İTK Mezunları Derneği

İTK  Mezunları Derneği, 70 yıldır yaşamda iz bırakan, başarılı ve mutlu bireyler yetiştiren İzmir Özel Türk Koleji ile  Türkiye’nin ve dünyanın farklı köşelerine yayılmış, alanında söz sahibi, fikir önderi olmuş 25.000 İTK mezunu arasında köprü görevi gören Türkiye’nin en köklü ve en güçlü mezun derneklerinden biridir.

Faaliyetlerini İTK Bahattin Tatış Kampüsü’ndeki merkezinde yürüten ve mezunları için bir buluşma noktası konumunda olan İTK Mezunları Derneği’nin hedefi mezunları ile İzmir Özel Türk Koleji’nin bağının uzun yıllar devamını sağlamaktır.

İTK’nın tarihi ve bugünü Mezunlar Derneği’nde buluşuyor...

İTK Mezunları Derneği, Talaş Böreği, Emekli Öğretmenler Buluşması, Geleneksel Cumhuriyet Balosu Dönem Yemekleri gibi geleneksel hale gelen birçok etkinliğinin yanında farklı dönemlerde sanatsal aktiviteler, bağış kampanyaları ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

İzmir Özel Türk Koleji’nin 70. kuruluş yıl dönümünün de kutlandığı 2020 yılından itibaren ‘Dönem Temsilcileri’, ‘Üniversite Temsilcileri’ , meslekler albümü ve CV Bankası çalışmalarıyla  İTK Mezunları arasında daha fazla iletişim ve işbirliği hedeflenmektedir.