HABER / DUYURU » Haberler » 2016-2017 SANAT SEZONUNUN ARDINDAN... | İTK Mezunları Derneği

İTK Mezunları Derneği olarak ikincisini gerçekleştirdiğimiz ve elde edilen gelirin okulumuzda eğitim gören şehit ve gazi ailelerinin çocukları ile maddi imkanı olmayan öğrencilerimizin kitap masraflarının karşılandığı “İTK Mezunları Kitap Bursu”na aktarılan “2016-2017 Sanat Sezonu” Aralık ayından Mart ayına kadar her ay düzenlenen konserler ile birçok sanatçıya ev sahipliği yaptı.

*20 Aralık Yeni Yıl Konseri 

İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Cahit Gürkan Salonu’nda şef İbrahim Yazıcı yönetiminde ki Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası'na solistler Aytül Büyüksaraç, Teyfik Rodos ve Levent Gündüz'ün eşlik ettiği Yeni Yıl Konseri ile açılışı yapılan sezon Ocak ayında Grup Gündoğarken'in Kış Şarkıları ile devam etti.

*06 Ocak Kış Şarkıları Konseri 

Sanatseverler tarafından ilgilyle beklenen ve Hakan Aysev, Ferda Anıl Yarkın ve Metin Özülkü'den oluşan "Penguenler" konseri de Şubat ayında gerçekleşti. İmzir'de ilk defa sahne alan grup, dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

*21 Şubat Penguenler Konseri 

Mart ayında bu geceye özel İstanbul’dan gelen solist Dilek Türkan’a devlet opera ve balesi sanatçısı Teyfik Rodos’a Sanart Tango Ensemble Grubu'nun  eşlik ettiği ve Arjantin ve Türk tangolarının danslarla harmanlandığı “Bir Tango Yolculuğu” konseri ile kapanış konserinin gerçekleştiği Sanat Sezonunu dört bin kişiye yakın İzmirli sanatsever izledi.

http://www.itkmezun.org/icerik.asp?id=575