Dernek Üyelerine Özel:
İÇİMİZDEN BİRİ » ZİYA GÜREL

ZİYA GÜREL- RESSAM
1963-64 Dönemi Mezunu

Ziya Gürel, 1964 yılında İTK’dan mezun olduktan sonra 1970’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisansını tamamladı.
Ege’nin bereketli doğasının yansımaları, son yirmi  yıldır resminde gittikçe uzaklaşan bir imge olarak kaldı. Betimlemelerden arınan resmi, gerçeğin ötesinde düşsel arayışlara yöneldi.
Görsel düşünce ve plastik sanatlar konusundaki denemeleri, öyküleri, gezi notları Adam Sanat, Türkiye'de Sanat, Sanat Çevresi’nde yayımlanmış; Genç Sanat, Sky Life, Artist, Rh+Sanat, Sözcükler, Beşparmak, Afrodisyas dergilerinde; Cumhuriyet gazetesinde yayımlanmaktadır . Resim dilinin yanında, sözcükleri kullanarak da biçimlendirme yoluna gidilmesi, Gürel'e göre; esip geçen düşünceye berraklık kazandıran, belirsizlikleri netleştiren bir aydınlanma yöntemidir.
Gürel’in yapıtları , Ülkemizde , İsviçre , İngiltere, Almanya , Belçika, ABD ve Meksika'da özel koleksiyonlarda ; İzmir Resim Heykel Müzesi'nin , İlisulu Plastik Sanatlar Bilgi Bankası'nın koleksiyonlarında  yer almaktadır .
www.ziyagurel.com

DERNEK ÜYELİĞİ

Derneğimize üye olmak için lütfen tıklayınız.

İTK MEZUNLARI KİTAP BURSU

Okulumuzun Türkiye’nin köklü ve kuvvetli ender eğitim kurumlarından bir tanesi olmasının en önemli nedenlerinden birisi de laik, demokratik ve Atatürkçü düşünceye sahip çıkan mezunlarımızın olmasıdır. 

Devamı için lütfen tıklayınız...

© 2017 İzmir Özel Türk Koleji Mezunları Derneği
Designed by: OrBiT
Top