Dernek Üyelerine Özel:
HABER / DUYURU » Haberler » GELENEKSEL CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU

Derneğimiz tarafından ilki Cumhuriyetimizin 90. yılında gerçekleştirilen ve bu yıl 4.sü düzenlenen Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu 27 Ekim Perşembe günü 130 kişilik geniş bir davetli kitlesinin katılımıyla gerçekleşti.

Eski Mezat Müzayede’nin düzenlediği ve sunuculuğunu gazeteci Ayçe Dikmen’in gerçekleştirdiği özel müzayede ile renklenen baloda Kurtuluş Savaşı döneminde Rus askerlerinin Türk Ordusu’na yaptığı altın yardımı kesesinden Cumhuriyet döneminde ilk basılan 1 Liraya, Atatürk’ün orijinal fotoğraflarından Karşıyaka Spor Kulübü’nün Osmalıca üzerinde “Kaf Sin Kaf” yazan ilk rozetine kadar farklı dönemlere ait çok özel ve nadir ürünler görücüye çıktı.

Resepsiyonda aynı zamanda konuklar, solistler Aytül Büyüksaraç, Altuğ Dilmaç, Nazlı-Hasan Alptekin, Burcu Ömür Zeybek, Arda Aybek, Alp Demir ile onlara eşlik eden piyanoda Demet Eytemiz, klarnette Atıf Peynirci, davulda Mehmet Kızılateş, basta Sudi Kunduz ve dansları ile geceye renk katan Devlet Opera ve Bale sanatçıları Altan Klıç ve İpek İbrahimoğlu ile muhteşem bir görsel şölen izlediler. 

Bölümle ilgili diğer başlıklar

DERNEK ÜYELİĞİ

Derneğimize üye olmak için lütfen tıklayınız.

İTK MEZUNLARI KİTAP BURSU

Okulumuzun Türkiye’nin köklü ve kuvvetli ender eğitim kurumlarından bir tanesi olmasının en önemli nedenlerinden birisi de laik, demokratik ve Atatürkçü düşünceye sahip çıkan mezunlarımızın olmasıdır. 

Devamı için lütfen tıklayınız...

© 2017 İzmir Özel Türk Koleji Mezunları Derneği
Designed by: OrBiT
Top