KURUMSAL » Yönetim Kurulu 2017-2019 | İTK Mezunları Derneği

AYTÜL ELMASOĞLU BÜYÜKSARAÇ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
1978-79 Dönemi Mezunu

1963 yılında İzmir'de doğan Aytül Büyüksaraç, İTK’dan mezun olduktan sonra İzmir Devlet Konservatuvarı'na girdi. 1984'te mezun olan Büyüksaraç İzmir Devlet Opera ve Balesi'ne solist sanatçı olarak atandı. Bu güne dek İZDOB'da sahnelenen eserlerde  baş soprano rollerini oynayan Büyüksaraç ayrıca, İstanbul ve Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde de konuk sanatçı olarak başarılı temsiller yaptı. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası başta olmak üzere Cemal Reşit Rey, Bilkent, Senfoni, İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa Devlet Senfoni Orkestrası'nin çok sayıda konserinde solist olarak görev aldı. Uluslararası alanda da pek çok etkinliğe katılan Aytül Büyüksaraç, 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı. 1995-2001 yılları arasında İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmenliği yapan Büyüksaraç 2001-2003 yıllarında İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde sanat yaşamını sürdürdü.2003 yılında yeniden İzmir'e dönen ve 2007 yılında yeniden İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmenliği görevine atanan sanatçı, 2010 yılında da Semiha Berksoy Opera Vakfı tarafından ' Ferhan Onat´ özel ödülüne layık görüldü. 2014 yılında İZDOB'daki görevinden ayrılan Aytül Büyüksaraç, Yaşar Üniversitesi müzik bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Aytül Büyüksaraç evli ve bir çocuk annesidir.  

 

İPEK ATAY DENİZ
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
1967-68 Dönemi Mezunu

1951 yılında İzmir’de doğan İpek Deniz,  İlköğrenimini Hakimiyet-i Milliye İlkokulu, orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. İzmir Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü’nü bitirdikten sonra İzmir Özel Türk Koleji’nde matematik öğretmeni olarak göreve başladı. 1971-1972 öğretim yılında müdür yardımcılığı, 1999-2000 yılına kadar da matematik öğretmeni olarak görev yapan Deniz, 2000-2001 öğretim yılında açılan Büyükçiğli Kampüsü’nde okul müdürlüğü görevini sürdürmektedir. İpek Deniz evli ve iki çocuk annesidir.     

                                                                    

CEYDA ÇAYPINARLI ARSLAN
GENEL SEKRETER
1998-99 Dönemi Mezunu

1981 yılında İzmir’de doğan Ceyda Arslan, 1999 yılında İTK’dan mezun olduktan sonra 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü de yandal olarak okuyan Arslan, CNN Türk 5N 1K programında program asistanlığı ile iş hayatına başladı. Daha sonra sırasıyla Garibaldi Tekstil’de basın ve halkla ilişkiler sorumlusu ve MPR Halkla İlişkiler Ajansı’nda kurumsal müşteri temsilcisi olarak çalıştı. 2007 yılından itibaren iş hayatına İzmir’de devam eden Ceyda Arslan 2007-2010 tarihleri arasında Işıkkent Eğitim Kampüsü’nde Halkla İlişkiler Uzmanı olarak görev yaptı. 2012 yılında İTK’da  İTK Mezunları Derneği Genel Sekreteri olarak göreve başlayan Arslan, derneğin tüm resmi işlemlerini ve iletişim çalışmalarını yürütmektedir. Ceyda Arslan evli ve bir çocuk annesidir. 

YONCA BİLEK AKMERCANOĞLU
SAYMAN
1982-83 Dönemi Mezunu

1967 yılında İzmir’de doğan Yonca Akmercanoğlu, 1983 yılında İTK’dan mezun oldu. Ege Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan Akmercanoğlu, Mercanlar Otomotiv yönetim kurulu üyesidir. Yonca Akmercanoğlu evli ve bir çocuk annesidir.

                                                                                                                                 

 

 

 

 

ÜLKÜ TOKER

ASİL ÜYE

1983-84 Dönemi Mezunu

1967 yılında İzmir’de doğan Ülkü Toker, 1988 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nden  mezun oldu.  Avrupa Topluluğu üzerine master yapan Toker, Yapı Kredi Bankası’nda ihracat-ithalat-kambiyo bölümünde çalıştı.  8 senelik bankacılık deneyiminden sonra 2 senelik özel bir firmada ihracat uzmanı olarak çalışan Ülkü Toker,  bir çocuk annesidir.

 

 

BİNNUR ALTINDAĞ SARIKOÇ

ASİL ÜYE
1999-2000 Dönemi Mezunu

1982 yılında İzmir’de doğan Binnur Altındağ Sarıkoç , mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliğini bitirdi. Université de Franche-Compté de Fransızca öğretmenliği eğitimini de tamamlayan Sarıkoç, 2007 yılında Fransızca öğretmeni olarak çalışmaya başladığı  İzmir Özel Türk Koleji'nde 2016-2017 yılı itibari ile müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Binnur Altındağ Sarıkoç evli ve bir çocuk annesidir. 

 

BAHAR ERGİN FAAT

ASİL ÜYE
1991-92 Dönemi Mezunu

1975 yılında İzmir’de doğan Bahar Ergin Faat, 1992 yılında Özel Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünü kazandı. 1996 yılında üniversiteden mezun olan Ergin Faat, İzmir Özel Türk Koleji’nde Fen Bilgisi öğretmenliği görevine başladı. Aynı zamanda 2003 yılından  bu yana merkezi Kaliforniya’da bulunan Global Friendship Through Space Education (GFTSE) Vakfı ile Uzay Kampı Türkiye’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü Partner School Science Program (PSSP) kapsamında çalışan Ergin Faat, 2015 yılından itibaren İTK Akademik Koordinatör görevini de sürdürmektedir. Bahar Ergin Faat evli ve iki çocuk annesidir.

 

SERPİL KONAKLI USLU

YEDEK ÜYE

1976-77 Dönemi Mezunu

1960 yılında İzmir'de doğan Serpil Uslu,  orta ve lise eğitimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Uslu,  sigortacı olarak iş hayatına devam etmektedir. Serpil Uslu evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

 

ÖZLEM ÜNLÜ SARI
YEDEK ÜYE
1982-83 Dönemi Mezunu

1966 yılında İzmir’de doğan Özlem Sarı, 1983 yılında İzmir Özel Türk Koleji’nden, 1987 yılında ise Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’nden mezun oldu. 1987-1995 yılları arasında aile şirketinde yönetici olarak görev yapan Sarı, 1995 yılından itibaren coğrafya öğretmeni olarak T.C Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda çalışmaktadır. Bu sürede ulusal ve uluslararası proje çalışmaları yapan Sarı, halen İzmir Bayraklı Ali Osman Konakçı Kız Teknik ve Meslek Lisesinde uzman öğretmen olarak görev yapmaktadır. Özlem Sarı, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

AYLİN AKIN ERTEN
YEDEK ÜYE
1984-85 Dönemi Mezunu

1968 yılında İzmit’te doğan Aylin Erten, Dokuz Eylül Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı’ndan 1989 yılında mezun oldu.1990 yılında Türkiye Vakıflar Bankası‘nda iş hayatına başlayan Erten, uzun yıllar dış ticaret ve dış ticaret finansmanı üzerine çalıştı. Aynı bankanın Ege Serbest Bölge Şubesi’nde Şube Müdürü olarak görevini sürdüren Erten 2015 yılında emekli oldu. Aylin Erten evli ve iki çocuk annesidir.  

 

 

AYKAN CANDEMİR

YEDEK ÜYE

1989-90 Dönemi Mezunu

1972 yılında İzmir’de doğan Doç. Dr. Aykan Candemir, 1997 yılından bu yana Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üretim-Pazarlama Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak ders de veren Aykan Candemir, akademik yaşamı boyunca yayımladığı üç kitabının yanında bugüne kadar çok sayıda ulusal ve uluslararası düzeyde kongreye bildiri sunumları ile katıldı. Çeşitli dergilerde yayınlanan makalelerinin yanı sıra, birçok araştırma projesinde araştırmacı ve danışman olarak görev yapan Candemir, aynı zamanda profesyonel turist rehberliği de yapmaktadır. Aykan Candemir evli ve bir çocuk babasıdır.  

MUHADDER ÖZGÜREN
YEDEK ÜYE
1993-94 Dönemi Mezunu

1976 yılında İzmir’de doğan Muhadder Özgüren, 1998 yılında Ege Üniversitesi İİBF Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi,Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayan Özgüren, İzmir Veremle Savaş Derneği’nde beş yıl süreyle TSE konusunda memur olarak çalıştı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda gönüllü eğitmen olarak çalışan Muhadder Özgüren bir çocuk annesidir.

 

 

 

AYŞIN İÇSEL SESLİ
YEDEK ÜYE
1976-77 Dönemi Mezunu

1960 yılında İzmir Karşıyaka’da doğan Ayşın Sesli, 1977’de İTK’yı, 1981’de Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi.20 Yıl Türkiye Halk Bankası İnşaat Müdürlüğü’nde, 4 yıl İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yapı İşleri Daire Başkanlığı’nda çalıştıktan sonra 2005 yılında emekli olup 2 yıl kadar gayrimenkul eksperliği yaptı. Ayşın Sesli, evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

 

 

 

http://www.itkmezun.org/icerik.asp?id=295