Dernek Üyelerine Özel:
KURUMSAL » Hakkımızda

1957’den bu yana…

İTK  Mezunları Derneği, kurulduğu ilk yıldan itibaren 64 yıllık eğitim sürecini geride bırakan İzmir Özel Türk Koleji ile günümüzde sayıları otuz bine yakın İTK mezunu arasında köprü görevini görmektedir.  1957 yılında kurulan İzmir Özel Türk Koleji Mezunlar Derneği, iki yılda bir yapılan genel kurulda, mezunlar arasından seçilen yönetim kurulu ile çalışmalarını sürdürmektedir. Faaliyetlerini Bahattin Tatış Merkez Kampüs’de yürüten dernek, Türkiye’nin ve dünyanın farklı köşelerine yayılmış, sayıları 30 bine yakın mezunu ile Türkiye’nin en güçlü derneklerinden biridir.

İTK’nın tarihi ve bugünü Mezunlar Derneği’nde buluşuyor...

Mezunları için bir buluşma noktası konumunda olan İTK Mezunları Derneği’nin hedefi mezunları ile İzmir Özel Türk Koleji’nin bağının uzun yıllar devamını sağlamaktır. İTK Mezunları Derneği, Talaş Böreği, Happy Hour, Dönem Yemekleri gibi geleneksel hale gelen birçok etkinliğinin yanında farklı dönemlerde bağış kampanyaları ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. www.itkmezun.org web sitesi ve aktif olarak işleyen sosyal medya hesapları üzerinden mezunlar ile iletişimini güncel tutan dernek, bu iletişimini aylık e-bültenler ve dönemsel yayınlar ile desteklemektedir.

DERNEK ÜYELİĞİ

Derneğimize üye olmak için lütfen tıklayınız.

İTK MEZUNLARI KİTAP BURSU

Okulumuzun Türkiye’nin köklü ve kuvvetli ender eğitim kurumlarından bir tanesi olmasının en önemli nedenlerinden birisi de laik, demokratik ve Atatürkçü düşünceye sahip çıkan mezunlarımızın olmasıdır. 

Devamı için lütfen tıklayınız...

© 2017 İzmir Özel Türk Koleji Mezunları Derneği
Designed by: OrBiT
Top